top of page
ODRADP0.jpg

1990'dan beri Zeytinin Kalbi

Nogay Ailesi, Bursa’nın Orhangazi ilçesinin Yeniköy kasabasında zeytin çiftçiliği yaparken,1989’lı yılların başında Zeytin ticaretine başlamıştır. Ufak çaplı başlayan zeytin ticaretimizi, zeytin tedarik ettiğimiz üretici çiftçilerimizin destekleri ve zeytin sattığımız müşterilerimizin teşvikleriyle beraber 1990 yılında temelini attığımız ambalaj ve paketleme üzerine üretim yapan Orhangazi Fabrikamızı faaliyete geçirerek büyüttük. 2000 yılında 40 dönüm arazi üzerine kurulu, 3.000 ton zeytin depolama ve günlük 10 ton zeytin paketleme kapasitesine sahip Orhangazi fabrikamızın yatırımını gerçekleştirerek, Siyah Zeytin Üretiminde lider firmalar arasında yerimizi aldık 2015 yılı içerisinde Akhisar Zeytinliova Yeşil Zeytin Fabrikamızı bünyemize kattık. Böylelikle tüm siyah zeytin, yeşil zeytin çeşitleri ve dilimlenmiş zeytin grubunu ürün portföyümüze ekledik. Yeşil zeytin  ve zeytin türevleri beraber müşterilerimizin istek ve taleplerini karşılayabilecek altyapımızı oluşturduk. Zeytin meyvesi yılda bir kez hasat edilen üründür. Bu yüzden işlenecek zeytin, hasat dönemlerinde alınıp uygun şartlarda depolanması gerekir. Hasat döneminde ham olarak alınan zeytinler, eğer uygun şartlarda depolanmazsa kalite ve lezzet kaybına uğrarlar. Ülkemizin artan zeytin rekoltesini göz önüne alarak, yıl boyunca üretmiş olduğumuz ürünleri, istikrarlı bir şekilde müşterilerimize ulaştırmak amacıyla Orhangazi’deki 2. entegre fabrikamızı 2007 yılında faaliyete geçirdik.

 Tüm fabrikalarımızda toplam 10.000 ton zeytin depolama kapasitemiz mevcuttur. Üretmiş olduğumuz ürünleri, ülkemizin 81 ilindeki birçok market ve perakende satış noktalarına ulaştırmaktayız. Ayrıca başta Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri, Rusya ve Avrupa olmak üzere 7’ye yakın ülkeye ürünlerimizi İhraç etmekteyiz. 

Zeytini daha iyi ve kaliteli olarak nasıl üretebiliriz, nasıl geliştiririz diyerek çok ciddi ar-ge çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Örneğin siyah zeytinlerimizin tuz oranını eskiye oranla ortalama %25-%30 civarında azalttık. Ayrıca daha az tuzlu, kurutulmuş siyah zeytinlerimiz müşterilerimizin oldukça beğenisini kazanmaktadır. Akhisar fabrikamızda biberli yeşil zeytin üretiminde, grill zeytin,yeşil zeytin çizik zeytin, kırma ve zeytin ezmesi  üretimine 2018 yılında başladık.  Ayrıca tüketicilerimizin daha hijyenik koşullarda üretilmiş, zeytin tüketmelerini sağladık. Sonuç olarak kalitemizi artırmak ve geliştirmek için bundan sonra da ar-ge ve çalışmalarımıza devam edeceğiz.

NOGAY ZEYTİN olarak sektörün daha ileriye gitmesini sağlayan en ileri teknolojileri kullanmanın ve en yüksek standartları yaratmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Üretici Firma dendiğinde akla ilk gelen isim olmamız, sektörde gösterdiğimiz titiz ve güvenilir çalışmalarımızdan kaynaklanıyor.  Sıra dışı kalitemiz bizim için her zaman bir gurur kaynağı olmuştur. İlk tasarımdan ürünün son haline varıncaya kadar her aşamada detaya verdiğimiz önem konusunda kendimize rakip tanımıyoruz. NOGAY ZEYTİN, sürekli gelişen bir sektöre öncülük ederek yenilik ve teslimat çıtasının yüksekliğini kendi başına belirliyor. İşimizi seviyoruz ve sizin de seveceğinizden eminiz. Sitemizi keşfedin ve kendi gözlerinizle görün.  NOGAY ZEYTİN olarak kaliteyi kendimize görev edindik. Aradığınız ne olursa olsun, ihtiyaç duyduğunuz şeyi ihtiyaç duyduğunuz anda ayağınıza getirmek için çalışıyoruz. İnanılmaz bir hızda teslim edilen yüksek kaliteli ürünlerimizden dolayı müşterilerimiz bizimle çalışmayı çok seviyor. İlk fiyat teklifinizi almak ve bizimle çalışmaya başlamak için hemen iletişime geçin.

Doğanın Mucizesi Zeytin

 • Zeytin kandaki fazla kolestrolü giderir.

 • Zeytin kan basıncını kontrol eder.

 • Zeytin, meyve ve sebze alternatifi olarak diyet lifi kaynağıdır.

 • Zeytin vitamin E için mükemmel bir kaynaktır.

 • Zeytin antioksidan olarak hücreleri korurlar.

 • Zeytin, Alzheimer, iyi huylu ve habis tümör gibi dejeneratif hastalıkların, daha az ciddiyetli varikoz damarları ve boşlukları da dahil olmak üzere etkilerini azaltır.

 • Zeytin, miyokard enfarktüsü veya derin damar trombozu (DVT) ile sonuçlanabilecek kan pıhtını önlemeye yardımcı olur.

 • Zeytin hücre zarlarını kanser gibi hastalıklara karşı korur.

 • Zeytin anemiye karşı mükemmel bir korumadır.

 • Zeytin doğurganlığı ve üreme sistemini geliştirir.

 • Zeytin, özellikle oksidatif stres ve kronik viral hastalıklar sırasında sağlıklı bir bağışıklık sisteminin korunmasında önemli bir rol oynamaktadır.

 • Zeytin besleyici ve sodyum, potasyum, magnezyum, demir, fosfor ve iyot gibi mineral içeriği bakımından zengindir.

 • Zeytin, gerekli vitaminleri ve amino asitleri sağlarlar.

 • Zeytin, kalbi korumak için yararlı özelliklere sahip olan oleik asidi içerir.

 • Zeytinler, beyindeki oksidatif stresini azaltan doğal bir kimyasal olan polifenoller içerir. Böylece günlük porsiyon bir zeytin yiyerek hafızanızı% 25’e varan oranda geliştirmeye yardımcı olur.

 • Sadece bir fincan zeytin büyük bir demir oranı – 4.4 mg.

 • Siyah zeytin, cilt yumuşaklığını ve cildi sağlıklı tutan oleik asidi içerdiği için kırışıklıkların görünümünü% 20 oranında azaltabilir.

17878721570413602.jpg

Zeytin Yağının En Doğalı 
En Lezzetlisi Nogay'da

-Zeytinyağlarını insan sağlığında ve özellikle kalp ve damar hastalıklarından korunmada etkili olması, tekli, doymamış bir yağ olmasındandır.

-Kandaki HLD dediğimiz iyi huylu kolesterol düzeyini arttırır. -LDL kolestrolü temizler.

-Yağların içinde hazmedilmesi en kolay olan olduğu için sindirim kolaylığı sağlar.

-Çocuklarda beyin ve kemik gelişimini hızlandırır.

-E vitamini sayesinde yaşlanma etkilerini azaltma ve doku yenileme özelliği taşır.

-Kireçlenmeyi önlemede büyük rol oynar.

-Cansız saçların  kuvvetlenmesini sağlar.

-Zeytinyağı unutkanlığı önler : Akdeniz ülkelerinde yaşayan ve yemeklerinde çoğunlukla zeytinyağı kullanan toplumların 65 yaş üzeri yetişkinlerinde hatırlama oranının diğer ülke yetişkinlerine göre çok daha fazla olduğu saptanmıştır.

bottom of page